VIII. sněm Církve československé husitské: průběh, dokumenty, poselství


VIII_snem_03
VIII_snem_04
VIII_snem_02

Souborné vydání dokumentů a textů z VIII. sněmu Církve československé husitské.
Prodejní cena60 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH60 Kč
Sleva


Preloader

Publikace VIII. sněm Církve československé husitské – průběh, dokumenty, poselství je souborným vydáním dokumentů a textů z VIII. sněmu Církve československé husitské. Tento sněm probíhal v letech 2000 – 2014, symbolicky od 80. výročí jejího zrodu až k samotnému prahu 600. jubilea Mistra Jana Husa.
Publikace obsahuje připravené, dlouhodobě diskutované a nakonec přijaté dokumenty z tohoto období jako výsledky naší společné práce, rozhovorů a modliteb. Přesto tato kniha neobsahuje všechny sněmovní dokumenty, neboť Ústava a další řády církve, i Agenda ve třech částech, vycházejí jako samostatné knihy a tisky. Stejně tak jsou samostatnou publikací Základy víry se Stručným komentářem.
V této souborné publikaci v úvodním stručném pojednání je popisován celkový průběh VIII. sněmu – jeho jednotlivá zasedání – a jsou v chronologickém přehledu uvedeny jednotlivé přijaté dokumenty. Schválené předlohy věroučné, pastorační, historické, ekumenické a další jsou uveřejněny i s poznámkami a odkazy na prameny a literaturu. Součástí tohoto knižně vydaného souboru jsou důvodové zprávy k předlohám, personální složení předsednictva a sněmovních výborů, výběrová bibliografie a modlitby, které během sněmu v jeho jednotlivých zasedáních zaznívaly a kterými se shromáždění obracelo k Bohu Otci, Synu i Duchu svatému.
(Z předmluvy patriarchy Tomáše Butty k publikaci)

Autor Uspořádal Tomáš Butta
Jazyk český
Formát A5
Vazba brožovaná
Počet stran 115
Rok vydání 2014
Vydání 1.
Náš kód U030
ISBN 978-80-7000-103-5
Vydala Církev československá husitská
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.