Přednášky o bohoslužbě

Tomáš Butta

Prednasky_o_bohosluzbe_01

Přednášky o bohoslužbě z teologického hlediska a praxe Církve československé husitské
Prodejní cena110 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH110 Kč
Sleva


Preloader

100letPublikace je určena zejména duchovním, bohoslovcům, studentů, ale i všem dalším, kteří se zajímají o křesťanskou bohoslužbu a s ní propojenou teologickou, historickou a kulturní tématiku. Volným způsobem navazuje na publikaci „Uvedení do bohoslužebné teorie a praxe Církve československé husitské“ (2005) a „Praktický liturgický projev“ (2015) se zohledněním některé novější literatury. Není míněna jako soustavná učebnice liturgiky, ale přináší přednáškové reflexe postupně přicházejících a znovu se vracejících témat, otázek a podnětů z našeho současného bohoslužebného života a praxe v Církvi československé husitské.
Zvláštní pozornost je věnována liturgickým pramenům a textům, jakými jsou Český misál z let 1919-1920, tzv. Tuháčkův misál, vydáním Liturgie podle dr. Karla Farského, bohatství modliteb i písní ve Zpěvnících. Tyto prameny mají přesah do historie křesťanské bohoslužby východní i západní tradice. Jejich poznávání nám může pomoci lépe porozumět liturgickému jednání, dějství a slavení bohoslužby v naší přítomnosti.
Tímto prakticko-teologickým pojednáním se autor pokouší drobným dílem přispět k hlubšímu pohledu a porozumění Liturgii podle dr. Karla Farského v jejím staletém vývoji se zřetelem k historickému pozadí i k naší církevní identitě a k inspirujícímu ekumenickému obzoru.
(Z předmluvy patriarchy Tomáše Butty k publikaci)

Autor Tomáš Butta
Jazyk český
Formát 18cm
Vazba brožovaná
Počet stran 178
Rok vydání 2020
Vydání 1.
Náš kód U034
ISBN 978-80-7000-168-4
Vydalo Církev československá husitská
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.