Přihlásit seRadost z nalezení ztraceného

Tomáš Butta

Radost_z_nalezeni_012

Sbírka kázání k Ekumenickému lekcionáři řady C.
Prodejní cena80 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH80 Kč
Sleva


Preloader

Tato uspořádaná sbírka kázání je třetí částí homiletických materiálů k Ekumenickému lekcionáři, užívanému v Církvi československé husitské jako řád biblického čtení v Liturgii. Předcházela jí publikace „Společně zvěstujeme Krista“ k řadě A (2013) a „Stůl Božího slova po celý rok“ k řadě B (2014). Tato sbírka je vázána na řadu C, která obsahuje především perikopy z Lukášova evangelia. Též jsou zařazeny perikopy z Janova evangelia, zvláště ve Velikonoční době, a v některých případech i z Matoušova evangelia. Ojediněle vychází kázání z Pavlovy epištoly, jako je tomu v případě letnic.
V těchto písemně zaznamenaných kázáních z různého období mé služby byly záměrně vynechány některé konkrétní aktualizace a aplikace. Ty jsou totiž požadavkem pro každého kazatele ve zcela jedinečné, neopakovatelné a měnící se homiletické situaci. Evangelium je však trvalé a jeho adresátem jsou lidé v každé době (Zj 14,6).
Název sbírky „Radost z nalezení ztraceného“ odkazuje k Lukášovu podobenství o radosti z návratu ztraceného syna (L 15). Jedná se o radost eschatologickou, radost ze spásy (Pokorný, P.; Heckel, U.: Úvod do Nového zákona. Přehled literatury a teologie. Vyšehrad Praha 2013, s. 557). Kazatel přijímá nejprve sám vírou radost z evangelia, radost z Krista, radost z ničím nezasloužené Boží lásky, a tuto radost pak může dál předávat druhým.
Předkládaná sbírka kázání je příspěvkem k rozhovoru nad Písmem svatým a může se stávat inspirací pro kazatele – duchovní i laiky v přístupu k tak nesnadnému, ale s hlubokou radostí spojenému úkolu – předávat druhým evangelium. Kéž nás k tomuto Ježíšem Kristem církvi svěřenému nezastupitelnému úkolu zmocňuje Bůh svým Duchem milosti, moudrosti a pravdy.       

 

Autor Tomáš Butta
Jazyk český
Vazba brožovaná
Počet stran 132
Rok vydání 2015
Vydání 1.
Náš kód U032
ISBN 978-80-7000-111-0
Vydala Církev československá husitská
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Nejprodávanější

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz