Přihlásit seMojžíš a Mirjam - průvodci ke svobodě

Eva Vymětalová Hrabáková, Marie Roubalová, Tomáš Butta

Mojzis_mirjam_01

Knihu je vhodné věnovat adolescentům, kteří utváří svou osobní i společenskou identitu a zamýšlet se nad ní i ve zralém věku, jak v úloze čtenáře, tak spolučinitele odkazu, který obě biblické postavy zanechávají.
Prodejní cena120 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH120 Kč
Sleva


Preloader

Mojžíš a Mirjam - dvě souzvučná jména sourozenců z národa, který ve starověkém světě Předního východu plnil úlohu migranta a cizince, ale v očích Hospodinových byl prvorozeným synem, kterého si Bůh vybral k tomu, aby se všem ostatním národům a společenstvím stal vzorem svobody.
Mojžíš je v této publikaci autorkou Evou Vymětalovou představován v několika linkách. První je snaha o historickou rekonstrukci a kulturně-společenské postavení a vliv této postavy. Druhou je literární sdělení zachované v Hebrejské bibli i mimobiblické literatuře, třetí pak teologická výpověď o Mojžíšovi jako „muži Božím a služebníku Hospodinovu“, jenž dodnes doprovází k němu se hlásící lid.
Mirjam se v odborné ani populárně naučné literatuře neanalyzuje, nestylizuje a nedotváří tak často jako její bratr Moše, o to více prostoru k výkladu úžasných rabínských komentářů má ve své stati jak jinak Marie (Mirjam) Roubalová. I díky svému nomen omen přináší autentické svědectví o sestře a ženě, která se často vzdává svých domnělých jistot, aby podpořila bratrovy ideály a vydala se spolu s ním do nejistoty. Rabínské texty dávají autorce pozoruhodný materiál pro aktualizaci odkazu této biblické postavy.
Tomáš Butta obě studie dovršuje kázáním a teologickými traktáty o Mojžíšovi a Mirjam, kteří navzdory rozličným pohledům a často rozporným řešením situací, ruku v ruce vedou svůj lid do země Zaslíbené.
Knihu je vhodné věnovat adolescentům, kteří utváří svou osobní i společenskou identitu a zamýšlet se nad ní i ve zralém věku, jak v úloze čtenáře, tak spolučinitele odkazu, který obě biblické postavy zanechávají.

Autor Eva Vymětalová Hrabáková, Marie Roubalová, Tomáš Butta
Jazyk český
Formát A5
Vazba brožovaná
Počet stran 147
Rok vydání 2019
Vydání 1.
ISBN 978-80-7000-155-4
Náš kód U020
Vydala Církev československá husitská
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Nejprodávanější

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz