Přihlásit seCírkev československá husitská 1920 až 2020

Kolektiv autorů

CCSH_1920-2020_sbornik_04
CCSH_1920-2020_sbornik_03
CCSH_1920-2020_sbornik_02

Sborník Církev československá husitská 1920-2020 - nahlédnutí do dějin a kulturních aktivit během její staleté cesty vydaný ke stému výročí Církve československé husitské na základě přednášek v knihovně Dr. Františka Kováře a Komenského sálku v ústřední církve v Praze-Dejvicích v roce 2020. Témata příspěvků se vztahují k minulosti CČSH v různých dílčích aspektech, jakými jsou vznik a její vývoj s nahlédnutím do historie dvou náboženských obcí v Praze na Vinohradech a Kvasicích, bohoslovecké vzdělávání, výtvarné umění a liturgická hudba.
Prodejní cena120 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH120 Kč
Sleva

Preloader

Sborník přednášek vydaný ke stému výročí Církve československé husitské je společným dílem autorů z okruhu Církve československé husitské. Publikace vznikla na základě přednášek ke stému výročí, které byly plánovány v době „předkoronavirové“. Měly proběhnout jednou měsíčně v průběhu roku 2020 v knihovně Dr. Františka Kováře, v ústřední budově církve v Praze-Dejvicích. Uskutečnily se ale nakonec jen částečně, a to právě z důvodů měnících se protiepidemických opatření. Proto byly také částečně přesunuty do rozměrnějšího Komenského sálku v téže budově. Nečekané okolnosti ovlivnily atmosféru přednášek. Neproběhly v situaci strachu, ale spíše v jisté vděčnosti, že se ještě něco podařilo uspořádat, ve vděčnosti za něco, co se dříve zdálo tak samozřejmé. Podobná situace byla i s jinými plánovanými akcemi ke stému výročí CČSH. Témata přednášek se vztahují k minulosti církve v různých dílčích aspektech, jakými jsou bohoslovecké vzdělávání, výtvarné umění, liturgická hudba. V dějinách hledíme někdy zdálky, abychom si vše zařadili do kontextu, jindy zas přistoupíme blíže k detailům, abychom se z povšechného pohledu zahleděli na nezjednodušenou realitu ve vší hmatatelné konkrétnosti. Je to zájem, který je touhou po vědění všeobecně, ale také po znalosti toho, co si nás nějak získalo, co máme rádi. Vždyť ke vztahu patří touha po hlubším poznání.
(z předmluvy Tomáše Nováka k publikaci)

Kolektiv autorů Tomáš Butta, Jaroslav Hrdlička, Martin Jindra, Zdeněk Kovalčík, Oldřich Nováček, Tomáš Novák Marcel Sladkowski, Marek Šmíd
Uspořádali Tomáš Novák a Tomáš Butta
Jazyk český
Formát A5
Vazba brožovaná
Počet stran 108
Rok vydání 2020
Vydání 1.
Náš kód U059
Vydala Církev československá husitská
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz