Přihlásit seKazatelství v kontextu tradice a přítomnosti

Ján Liguš a kolektiv


Studie zabývající se teorií, dějinami a metodikou homiletiky (kazatelství).
Prodejní cena200 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH200 Kč
Sleva


Preloader

Kolektivní monografie vznikla v rámci plnění programu rozvoje vědních oblastí na Univerzitě Karlově v Praze, Husitské teologické fakultě, Teologie jako způsob interpretace dějin a kultury.
Jedná se o homiletickou studii, která odborně reflektuje dřívější i aktuální homiletické souvislosti. Uvedený titul i podtitul ukazují na vztah homiletiky k prakticko-teologické tradici v historickém rámci a na aktuální ekleziologický kontext zvěstování v současných církevních organizačních strukturách. Husitská teologická fakulta je ekumenicky otevřena téměř pro všechny studenty křesťanských církví v ČR a SR, ale i pro studenty bez náboženské příslušnosti. Jelikož se jedná o širokou teologicko-ekumenickou orientaci působnosti, tvoří tato homiletická studie celkem tři hlavní části, které se dělí na 19 celků.
První kapitola nazvaná „I. Uvedení do teorie kazatelství“ pojednává o biblickoteologickém významu kazatelství jako součástí naplňování vůle historického, vzkříšeného Ježíše a oslaveného Krista.
Druhá část publikace nese název: „II. Biblicko-teologické základy a dějiny“, obsahuje celkem 6 kratších příspěvků, které sledují Boží povolání ke zvěstovatelské službě, význam kázání na základě svědectví Starého i Nového zákona, historický přehled kázání Božího slova od patristiky, přes reformaci až po 20. století.
Třetí část se nazývá: „ III. Metodika a liturgicko-pastorační kontext“ a upozorňuje na metodické postupy v práci s biblickými texty a v přípravě kázání. Součástí této třetí části je i specifikace kázání pro děti, generační skupiny a kulturu přednesu Božího slova.
Tato publikace může velmi dobře sloužit jako inspirující studie pro studenty ale i pro laické pracovníky v křesťanských církvích, nevyjímaje ani učitele náboženství na státních i církevních školách. Věříme, že publikace svým obsahem zaujme nejen křesťanskou veřejnost, ale i dobrovolné čtenáře.

Autor Ján Liguš a kolektiv
Jazyk český
Formát A5
Vazba vázaná s tvrdými deskami
Počet stran 314
Rok vydání 2014
Vydání 1.
Náš kód U033
ISBN 978-80-87127-69-8
Vydalo Nakladatelství Luboš Marek
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz