Přihlásit seKřest, eucharistie, duchovenská služba v církvích ERC


Krest_eucharistie_duchovenska_sluzba_ERC_Strаnka_3
Krest_eucharistie_duchovenska_sluzba_ERC_Strаnka_6
Krest_eucharistie_duchovenska_sluzba_ERC_Strаnka_9

Srozumitelný přehled, jak jednotlivé církve chápou a prožívají svátost křtu.
Prodejní cena30 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH30 Kč
Sleva


Preloader

Komise pro ekumenismus a budoucí směřování začala v roce 2011 pracovat na tabulce o pojetí svátosti křtu v jednotlivých členských církvích Ekumenické rady církví (ERC).
Ukázala se nám potřeba vytvořit jednoduše srozumitelný přehled, kde budeme moci lépe poznat, jak jednotlivé církve chápou a prožívají svátost křtu. Práce to byla přínosná, vzájemně obohacující, a ukázala, že máme k sobě blíže, než bychom možná na počátku čekali, a že rozdíly jsou jen v detailech, které nás nerozdělují, ale naopak obohacují v tzv. jednotě v mnohosti.
Během rozhovoru jsme zjistili, že by byla škoda nechat si výslednou práci jen pro sebe. Navíc jsme cítili chuť pokračovat a pokusit se vytvořit srovnávací tabulky i pro další svátosti a témata, která jsme během diskusí rozpoznali. Viděli jsme možný přínos pro lepší vzájemné poznání v rodině křesťanských církví sdružených v ERC, který jsme viditelně pociťovali v úzkém kruhu naší komise. Z této zkušenosti vycházíme, a proto široké veřejnosti výsledky práce nabízíme jak v našich sborech, farnostech nebo náboženských obcích, tak i za hranice našich církví.
Tato publikace, která kromě již zmíněné tabulky o svátosti křtu, zahrnuje také tabulku svátosti eucharistie (večeře Páně), tabulku o počtech svátostí a o zřízení církve a tabulku pojetí duchovní služby. Takto se Vám do rukou dostávají ucelené základní informace o všech církvích sdružených v ERC a tak i Vy můžete s námi prožívat radost z toho, že ve snaze jednoty ač s drobnými rozdíly kráčíme všichni společně za Kristem.
Na počátku jsme Vás oslovili pozdravem AHOJ, který je nejrozšířenějším pozdravem v českých zemích a používáme jej napříč profesemi, společenským postavením, názory, vyznávanou filosofií nebo náboženstvím, ale málokdo z nás ví, že jde o zkratkové slovo k latinské frázi: ,,AD HONOREM JESU" tedy „KE SLÁVĚ JEŽÍŠOVĚ".
Komise pro ekumenismus a budoucí směřování ERC v ČR.

Jazyk český
Fotmát A4
Vazba sešitová
Počet stran 14
Rok vydání 2016
Vydání 1.
Náš kód U038
Vydala Ekumenická rada církví v České republice
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Nejprodávanější

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz