Přihlásit seNa cestě s Ježíšem

Tomáš Butta, Olga Baumruková, Jana Krajčiříková


Katechetické přípravy k Novému zákonu. Výběr ze svědectví evangelistů.
Prodejní cena120 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH120 Kč
Sleva


Preloader

Příručka s názvem „Na cestě s Ježíšem“ je druhým vydáním stejnojmenné publikace z roku 2004 (Tomáš Butta, Olga Baumruková, Jana Krajčiříková). Obsahuje návrh zpracovaných katechetických příprav včetně krátkých vyprávění pro mladší děti, dále obrázky určené jako předloha pro činnost žáků a také kvízy, které vedou k aktivitě a soustředěnosti. Publikace je určena pro duchovní, katechety, učitele a všechny, kteří se vyučování věnují a podílejí se tak na poslání církve v podstatné oblasti vyučování a výchovy.
Cílem této příručky je uvádět mladou generaci do poselství a příběhů Bible, konkrétně novozákonních událostí s ústřední postavou Ježíše z Nazareta. Žáci mohou poznávat jeho život, jeho učení, jeho jednání a jsou zváni na cestu s ním jako jeho učedníci.
Strukturu katechetické přípravy tvoří: téma, biblický text, dějeprava, vyprávění pro mladší děti, otázky k opakování a rozhovoru, ilustrace-didaktické pomůcky a názorniny, poznámky k výkladu pro starší děti, píseň, text na tabuli, pojmy do slovníčku, úkol, kvíz a kresba na tabuli.
Metody, jejichž pomocí jsou děti uváděny do biblické látky, mohou být velmi rozmanité. V této příručce se vychází z klasických katechetických metod, jakými je vyprávění biblických příběhů, rozhovor o jeho obsahu, jeho písemné zachycení textem i výtvarnou kresbou, a jeho verbální a pohybové ztvárnění ve formě dramatizace. Součástí hodiny jsou písně a modlitby. K ověření znalostí slouží opakování, které může mít podobu souvislého a uceleného vyprávění příběhu a jeho vysvětlení žáky nebo zpracování odpovědi v testu či rozluštění kvízu. Podle pedagogických schopností může vyučující k přiblížení biblické látky dětem volit i další metody podporující jejich aktivní přístup ve výuce.
Vydáním této příručky chtějí autoři znovu přispět k naplňování úkolu církve šířit biblické poselství a formovat mladou generaci hodnotami Ježíšova evangelia.

Autor Tomáš Butta, Olga Baumruková, Jana Krajčiříková
Jazyk český
Formát A5
Vazba brožovaná
Počet stran 100
Rok vydání 2020
Vydání 2.
ISBN 978-80-7000-166-0
Náš kód U022
Vydala Církev československá husitská
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Nejprodávanější

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz