Přihlásit seDopisy z Kostnice

Jana Krajčiříková a Jana Wienerová

Dopisy_z_Kostnice_01
Dopisy_z_Kostnice_02

Parafráze dopisů, které Mistr Jan Hus posílal svým přátelům.
Srozumitelně upraveno pro děti a mládež.
Prodejní cena120 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH109 Kč
Sleva


Preloader

Knížku, která vyšla k 600. výročí Mistra Jana Husa, vytvořily dvě autorky – Jana Krajčiříková a Jana Wienerová. Jedna vypráví slovem, druhá dokáže vyprávět obrazem. Obojí se doplňuje tak, že se před námi živě a barvitě rozvíjí Husův příběh, ve kterém se dotýká historická skutečnost s vlastní tvůrčí představivostí a fantasií. Knížka přináší parafráze dopisů, které Mistr Jan Hus posílal svým přátelům v době svého věznění v Kostnici. Dopisy jsou psány jazykem srozumitelným i mladším čtenářům a prokládány vyprávěním o celém Husově životě.
Vzdálené město – Kostnice u Bodamského jezera, vzdálený čas – doba středověku, a přitom tak známý a nám neobyčejně blízký příběh Mistra Jana předávaný z generace na generaci. Nespočetněkrát byl vypravován, zapisován, ztvárněn slovem i obrazem, a přece nás vždy znovu upoutává, když jej čteme nebo mu v soustředěnosti nasloucháme.
Publikace je určena především čtenářům z řad mladé generace. Současně také dospělým – zvláště těm, kteří ji mohou předčítat dětem doma, ve škole i ve sboru – rodičům, prarodičům, učitelům, duchovním a dalším.
(ze slova patriarchy Tomáše Butty k publikaci)

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz