Přihlásit seAktuálnost české reformace: události, postavy, témata

Tomáš Butta


Publikace může sloužit jako východisko k další práci církve v diecézích, na synodách, ve vikariátech, v biblických hodinách i pro individuální poučení duchovních a laiků.
Prodejní cena100 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH91 Kč
Sleva


Preloader

V jubilejním roce Církve československé husitské 2020 vzešla z autorské dílny ThDr. Tomáše Butty publikace, která se zabývá jejími reformačními kořeny.
Publikace se vyjadřuje k fundamentální otázce po inspirativnosti odkazu české reformace v dnešní době i po aktuálním přesahu reformačních témat do současnosti naší církve. Autor studii vytvořil na základě svých realizovaných projevů, referátů, přednášek, článků a poznámek, věnovaných některým dílčím reformačním tématům a vzniklých často z podnětu konkrétního výročí jednotlivých postav či událostí a s nimi spojených akcí či setkání. Širokou problematiku pak pojednal z pozice vyzrálého biblického a praktického teologa.
Publikace je rozdělena do tří oddílů, členěných na menší tematické celky, rozdělené vždy do několika podkapitol. Kniha není jen pouhou popularizací dané tematiky, ale představuje i náročný odborný text, opatřený četnými poznámkami s odkazy na další zdroje. V závěru pak obsahuje rozsáhlý přehled aktuální literatury k pojednávaným tématům. Publikace může sloužit jako východisko k další práci církve v diecézích, na synodách, ve vikariátech, v biblických hodinách i pro individuální poučení duchovních a laiků.

Autor Tomáš Butta
Jazyk český
Vazba brožovaná
Počet stran 142
Rok vydání 2020
Vydání 1.
ISBN 978-80-7000-165-3
Náš kód U024
Vydala Církec československá husitská
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz