Přihlásit seJan Amos Komenský a jeho odkaz v CČSH

T. Butta, M. Pánková, M. Jindra

Jan Amos Komenský a jeho odkaz v CČSH_01
Jan Amos Komenský a jeho odkaz v CČSH_02
Jan Amos Komenský a jeho odkaz v CČSH_03

Publikace věnovaná teologovi, filozofovi a učiteli Janu Amosu Komenskému se zaměřuje na jeho odkaz v Církvi československé husitské.
Prodejní cena360 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH360 Kč
Sleva


Preloader

Publikace věnovaná teologovi, filozofovi a učiteli Janu Amosu Komenskému se zaměřuje na jeho odkaz v Církvi československé husitské. Chce představit vlastním členům i širší veřejnosti jeho odkaz především se zřetelem k náboženské a křesťanské povaze Komenského díla v Církvi československé husitské od jejího počátku bezprostředně žitý a předávaný slovem i obrazem.

Publikace představuje výsledky projektu „J. A. Komenský a jeho odkaz v Církvi československé husitské“, který se uskutečnil za odborné spolupráce Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze při příležitosti 430. výročí narození J. A. Komenského. Autoři jednotlivých kapitol této monografie jsou z řad Církve československé husitské, Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy a z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze. Součástí publikace je abecedně zpracovaná bibliografie k J. A. Komenskému v publikacích a časopisech od autorů Církve československé husitské. Text doplňuje a dokresluje obrazová příloha s fotografiemi sborů, zvonů, nápisů, soch, obrazů i grafik. Do této přílohy jsou vřazeny i některé plakáty a fotky z akcí Církve československé husitské s připomenutím odkazu J. A. Komenského v roce 2022. Badatelský projekt a tato z něho vycházející kolektivní monografie chce přispět k hlubšímu pochopení významu J. A. Komenského v Církvi československé husitské, jak z hlediska dobově-historického a kulturního, tak i z hlediska jeho spirituální a myšlenkové aktuálnosti.

 

Autor Tomáš Butta, Markéta Pánková, Martin Jindra
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Formát 22x27cm
Počet stran 282
Rok vydání 2022
Vydání 1.
ISBN 978-80-7000-184-4 (CČSH) 978-80-86935-59-1 (NPMK)
Náš kód U137
Vydala Církev československá husitská a Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz