Přihlásit seKořínky víry - učebnice

V. Marková, J. Krajčiříková, T. Butta, Z. Kučera, A. Radová, O. Nováček

Korinky viry_ucebnice_001
Korinky viry_ucebnice_002
Korinky viry_ucebnice_005
Korinky viry_ucebnice_006
Korinky viry_ucebnice_003
Korinky viry_ucebnice_004

Učebnice náboženství Církve československé husitské.
Prodejní cena180 Kč
Modifikátor variant cen
Prodejní cena bez DPH180 Kč
Sleva


Preloader

Učebnice (Učební a pracovní text v jednom) nazvaná Kořínky víry navazuje na linii učebních textů a metodických příruček, které vznikaly v Církvi československé (husitské) od jejího zrodu až do současnosti. Je nesporným přínosem v oblasti vyučování náboženství, konkrétně pak svěžím zdrojem pro systematickou i tvůrčí výuku náboženství v Církvi československé husitské.
Autory vytýčená témata vychází ze základů plastického literárního příběhu jedné současné rodiny - životní situace, zážitky a zkušenosti konkrétní rodiny směřují dál a výš k biblickému námětu, svědkům víry a životu současné církve. Vše formou otevřeného rozhovoru mezi dětmi mladšího školního věku (1. - 5. třída ZŠ) navzájem a vyučujícím. Pojmy, ke kterým patří semínko, kořeny, strom pak odpovídají i v každém tématu připomínané rodině - společenské i církevní - a jejich půvabnému a zároveň přirozenému propojení a prolnutí.
Učebnice se vyznačuje dynamičností, neboť jsou v ní vhodně využity četné didaktické metody. K nim patří zejména metoda otevřených otázek: Kdo? Jak? Proč?, metoda brainstormingu, inscenační metoda, metoda imaginace, simulační, reportérské a detektivní práce i v současnosti velice populární myšlenkové mapy. Pracovní učebnice dává prostor i výtvarnému vyjádření či hudebnímu projevu a prožitku. Každý vyučující a vlastně i ochotný rodič si může přizpůsobit Kořínky víry své situaci a možnostem.
Jedna z nejzábavnějších učebnic posledních let by neměla chybět v knihovně náboženské obce, všem katechetům a učitelům náboženství, ale také rodičům, kteří denně hledají pomůcky pro distanční dovzdělávání svých potomků. Nepochybně by se s ní měli seznámit rovněž studenti oboru učitelství a husitská teologie na Husitské teologické fakultě a využívat ji pedagogové a žáci ve všech církevních školách Církve československé husitské.

 

Autor Vladimíra Marková, Jana Krajčiříková, Tomáš Butta, Zdeněk Kučera, Anna Radová, Oldřich Nováček
Jazyk český
Vazba brožovaná
Počet stran 188
Rok vydání 2019
Vydání 1.
Náš kód U010
ISBN 978-80-7000-153-0
Vydala Církev československá husitská
Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Kontakt

Blahoslav po-čt 08-13 hod.
Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel: 220 398 117, Mobil: 604 225 513

obchod@eblahoslav.cz